თსუ ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა (ISET), კონსულტანტი
ხათუნა იოსელიანი 2024 წლის იანვრიდან უწევს კონსულტაციებს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლას (ISET). იგი აანალიზებს ტენდენციებს, მოდელებსა და ტექნოლოგიებს ახალი პარტნიორობის შესაძლებლობების გამოსავლენად, ფონდების მოძიების დასახმარებლად და მხარდამჭერთა ჩართულობის გასაღრმავებლად. ხათუნა ხელმძღვანელობს საკომუნიკაციო სტრატეგიებისა და ინსტრუმენტების შემუშავებას კომუნიკაციის გაუმჯობესების მიზნით.
ISET-ში მუშაობის დაწყებამდე ხათუნა იყო განათლების ოფიცერი საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდში (UNICEF). იგი ტექნიკურ და ოპერაციულ მხარდაჭერას უწევდა განათლების პროგრამებს, რომლებიც მიზნად ისახავდა ხარისხიან განათლებაზე მოწყვლადი ბავშვების წვდომის გაზრდას.
2010 -2022 წლებში ხათუნა იოსელიანი იყო ფონდ „ღია საზოგადოება – საქართველოს“ (OSGF) პროგრამების მენეჯერი. იგი ხელმძღვანელობდა პროგრამებს, რომლებიც ქვეყანაში სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერებას, მრავალფეროვნების პატივისცემას და სოციალურ სამართლიანობას უწყობდა ხელს. 2015-2017 წლებში ევროკავშირის მხარდაჭერით განახორციელა პროექტი, რომელიც მიზნად ისახავდა ბავშვთა განათლების უფლების დაცვის გაძლიერებას საქართველოს ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში. 2020-2022 წლებში ევროკავშირის დახმარებით განახორციელა კიდევ ერთი პროექტი, რომელმაც საგანმანათლებლო შესაძლებლობებსა და რესურსებზე წვდომის გზით რეგიონებში მცხოვრები ახალგაზრდების შრომითი უნარების განვითარებასა და დასაქმებას შეუწყო ხელი.
ფონდში მუშაობამდე ხათუნა იოსელიანი იყო სასწავლო სტიპენდიების პროგრამის სამხრეთ კავკასიის რეგიონის მენეჯერი ღია საზოგადოება – საქართველოს აკადემიური მხარდაჭერის პროგრამაში (AFP/OSF), პროექტების მართვის სპეციალისტი ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოში (USAID) და გაეროში საქართველოს მუდმივ წარმომადგენლობაში მეორე მდივანი.
ხათუნა იოსელიანი არის რამდენიმე კვლევის თანაავტორი: USAID-ის „საარჩევნო და პოლიტიკური პროცესების მხარდაჭერის პროექტის (SEPPS) გავლენის შეფასება“ (2018), „ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებში მცხოვრები ახალგაზრდების ხედვა განათლების ხარისხთან დაკავშირებით“ UNICEF CEE/CIS რეგიონული ოფისი (2010) და „დაწყებითი და საშუალო განათლება საქართველოში“ USAID (2003).
ხათუნა იოსელიანს აქვს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) მაგისტრის ხარისხი საერთაშორისო ურთიერთობებში და კოლუმბიის უნივერსიტეტის (აშშ) მაგისტრის ხარისხი საერთაშორისო განათლების პოლიტიკაში.

International School of Economics at TSU (ISET), Consultant
Since January 2024, Khatuna Ioseliani has been consulting for the International School of Economics at Tbilisi State University (ISET), the leading economics institute in the region. At ISET, Khatuna is analyzing trends, models, and technologies to identify new partnership opportunities, elevate fundraising, and foster supporter engagement. She is leading the development of communication strategies and tools to enhance outreach.
Previously, Khatuna served as an Education Officer at UNICEF Georgia. She provided technical and operational support for education programs focused on expanding vulnerable children’s access to quality education.
At the Open Society Georgia Foundation (OSGF) (2010-2022) Khatuna managed diverse programs strengthening civil society, promoting respect for diversity and social cohesion. Among others, in 2015-2017 with EU support she implemented a project aimed at strengthening the protection of the right to education in ethnic minority regions of Georgia. In 2020-2022, she implemented yet another EU-funded project that fostered employability and the employment of young women and men in the regions of Georgia through increased supply and accessibility of educational opportunities.
Earlier in her career Khatuna worked as a South Caucasus Region Manager for the Academic Fellowship Program at Open Society Foundations (OSF), a Project Management Specialist at the United States Agency for International Development (USAID) in Georgia and as Second Secretary at the Permanent Mission of Georgia to the United Nations.
Khatuna is the co-author of USAID’s Final Performance Evaluation for Strengthening Electoral and Political Processes (SEPPS) (2018), A Study of Youth Perspectives on Education Quality in Situations of Fragility in the CEE/CIS Region with the UNICEF CEE/CIS Regional Office (2010) and Primary and Secondary Education in Georgia with USAID (2003).
She has an MA Degree in International Politics from the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) and an MA Degree in International Education Policy from Teachers College, Columbia University (USA).