ქეთევან (ქეთი) სიდამონიძე
ქეთევან (ქეთი) სიდამონიძე DAI Global-ში, USAID საქართველოს ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამის ფარგლებში, ხელმძღვანელობდა 23 მილიონი აშშ დოლარის ოდენობის ხუთწლიან პროგრამას შემოქმედებითი ინდუსტრიებისა და ინოვაციების მიმართულებით. ბოლო სამი წელია, რაც იგი არის ESADE Alumni MBA კლუბის საბჭოს მმართველი წევრი. ქეთი იყო ეროვნული კოორდინატორი/მცირე და საშუალო ბიზნესის ფინანსური ექსპერტი EBRD საქართველოს პროექტში Trade Ready, რომელსაც ახორციელებდა DAI Europe. იგი ასევე იყო აშშ-ის საელჩოს ბიზნესმენტორობის პროგრამის პირველი ნაკადის მენტორი და Versatile KS Consulting-ის დამფუძნებელი დირექტორი. ქეთი ასევე იყო ბუტიკის ტიპის ორი საკონსულტაციო ფირმის პარტნიორი, საქართველოს ეროვნული საინვესტიციო სააგენტოს დირექტორის მთავარი მრჩეველი და USAID-ის EC-LEDS სუფთა ენერგიის პროგრამის კერძო ინვესტიციებისა და ფინანსირების კონსულტანტი.
ქეთი სიდამონიძეს აქვს ESADE ბიზნესსკოლის (ბარსელონა, ესპანეთი) Full-Time MBA ხარისხი (2014 წლის გამოშვება). სწავლის პერიოდში იგი იყო ESADE MBA სტუდენტური ასოციაციის ახალი სტუდენტების დახვედრის კომიტეტის დირექტორი. როგორც ESADE, BBVA და PwC-ის სოციალური მეწარმეობის ინიციატივის Momentum Project-ის კონსულტანტი ესპანეთში, იგი დაეხმარა Grupo Sacendi-ს განმეორებადი მდგრადი ზრდის სტრატეგიის შემუშავებაში, რისი შედეგიც BBVA ბანკისგან 0.5 მილიონი ევროს ოდენობის სესხი მიიღეს. ESADE-ის MBA ხარისხის მიღებამდე ქეთი იყო გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის წარმომადგენელი. იგი თითქმის 8 წელი მუშაობდა საქართველოში ამერიკის სავაჭრო პალატის პროექტების გუნდის ლიდერად/მენეჯერად, ხელმძღვანელობდა USAID-ის მიერ დაფინანსებულ 30-მდე პროექტს, ასევე აშშ-საქართველოს ორ ბიზნესსამიტსა და USDA-ს სავაჭრო და საინვესტიციო მისიას საქართველოში. ქეთევან სიდამონიძე იყო საქართველოს მცირე და საშუალო ბიზნესის ასოციაციის დამფუძნებელი საბჭოს წევრი და www.PRExchange.ge-ის მრჩეველთა საბჭოს წევრი.

Ketevan (Keti) Sidamonidze
Ms. Ketevan (Keti) Sidamonidze led the Creative Industries and Innovation activities at DAI Global for the 5-year $23 million USAID Georgia Economic Security program. She has been serving as the Board Member of the ESADE Alumni MBA Club for the past three years. Keti was the Country Coordinator/ SME Finance Expert at EBRD Georgia’s Trade Ready project implemented by DAI Europe. She also served as a Mentor for the first edition of U.S. Embassy’s Business Mentorship Program. Ms. Sidamonidze is the Founding Director of Versatile KS Consulting. She was a Partner in two additional boutique consulting firms. Prior to those engagements, Keti was the Chief Advisor to the Director of the Georgian National Investment Agency as well as the Private Investment and Financing Consultant for USAID EC-LEDS Clean Energy Program.
Keti holds a Full-Time MBA degree from ESADE Business School in Barcelona, Spain (class of 2014). During her studies she served as the ESADE MBA Student Association Welcoming Committee Director. As a Consultant of the Momentum Project, a social entrepreneurship initiative of ESADE, BBVA and PwC in Spain, she aided Grupo Sacendi in devising a replicable sustainable growth strategy that resulted in obtaining a €0.5 million Impact Loan from BBVA Bank. Up until the ESADE MBA, Keti was the Focal Point of the United Nations Global Compact Georgia Network. She served as a Project Team Leader/Manager for the American Chamber of Commerce in Georgia for over 7 years, leading dozens of projects funded by USAID, as well as two US-Georgia Business Summits and USDA Trade and Investment Mission to Georgia. Ms. Sidamonidze was the founding Board Member of the Georgian SME Association and a member of the Advisory Board of www.PRExchange.ge.