საკონსულტაციო კომპანიის „Beyond Business“ დამფუძნებელი და დირექტორი, ისრაელი
ელენ კოენს აქვს ბიზნესისა და მდგრადობის მართვის 30-წლიანი გამოცდილება, აქედან რვა წლის მანძილზე იგი იყო ევროპაში Procter and Gamble-ის მოწოდების ქსელის აღმასრულებელი მენეჯერი და რვა წელი – Unilever-ის ადამიანური რესურსებისა და კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის რეგიონული ვიცე-პრეზიდენტი.
2005 წლიდან ელენ კოენი, როგორც დამოუკიდებელი ექსპერტი, საკონსულტაციო მომსახურებას უწევს კომპანიებს სტრატეგიული განვითარებისა და მდგრადი განვითარების ანგარიშგების სფეროში. იგი ასევე არის გამოცდილი ტრენერი. ელენს აქვს საკუთარი ბლოგი, რომელზეც მუდმივად წერს CSR-ისა და მდგრადი განვითარების ანგარიშგების შესახებ, ხშირად არის კონფერენციების თავმჯდომარე და მომხსენებელი, აგრეთვე სამი წიგნის ავტორია მდგრადი განვითარების საკითხებზე.
ელენ კოენი არის დამფუძნებელი და ხელმძღვანელი საკონსულტაციო ორგანიზაციისა „Beyond Business“, რომელიც საკონსულტაციო მომსახურებას უწევს კომპანიებს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობისა და მდგრადი განვითარების ანგარიშგების მიმართულებით, კერძოდ, ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: CSR და მდგრადი განვითარების სტრატეგიის შემუშავება, არსებითი ზეგავლენების ანალიზი, მდგრადი განვითარების ანგარიშგება.
„Beyond Business“-ი განსაკუთრებით გამოირჩევა ექსპერტიზით მდგრადი განვითარების ანგარიშგების სფეროში; 2007 წლიდან ორგანიზაცია 135 ანგარიშის მომზადებაში დაეხმარა საკუთარ კლიენტებს 15-ზე მეტი ქვეყნიდან.
2017 წელს ელენ კოენი დაასახელეს „Trust Across America“-ს სანდო ბიზნესის 100 ყველაზე გავლენიან სპეციალისტს შორის და დააჯილდოვეს ცხოვრების მანძილზე მიღწეული წარმატებებისათვის. 2018 წელს კი „Onalytica“-მ იგი მსოფლიოში მდგრადი განვითარების ერთ-ერთ საუკეთესო სპეციალისტად დაასახელა (ტოპ 20-ეული).

Beyond Business, Israel
Elaine Cohen has over 30 years of business and sustainability management experience, including eight years as a Supply Chain Executive with Procter and Gamble in Europe and eight years as a country VP in Human Resources and Corporate Responsibility with Unilever.
Since 2005, Elaine has been providing strategic consulting and sustainability reporting and training services. Elaine is a regular writer on her CSR and Sustainability Reporting Blog, a frequent conference chair and speaker and the author of three books on sustainability.
She is founder and head of the organization Beyond Business which is a specialist CSR consulting and sustainability reporting firm offering sustainability services to clients around the world. Beyond Business supports sustainability strategy development, materiality assessment, reporting, and benchmarking. Beyond Business is especially known for its sustainability reporting expertise and has supported clients in delivering more than 135 reports since 2007 for clients in more than 15 countries.
Elaine was named as one of Trust Across America's top 100 Thought Leaders of Trustworthy Business in 2017 and as a Lifetime Achievement honoree. In 2018, Elaine was named by Onalytica as one of the top sustainability professionals in the world (Top 20).