საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანება, თავმჯდომარის მოადგილე
რაისა ლიპარტელიანმა 2005 წელს დაამთავრა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის ფაკულტეტი.
მას აქვს ადამიანის უფლებათა სფეროში მუშაობის ხანგრძლივი (20 წლიანი) გამოცდილება, მათ შორის 18 წელი უშუალოდ შრომის უფლებების მიმართულებით.
რაისა ლიპარტელიანი 2021 წლიდან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს წევრის პოზიციას იკავებს.
2017 წლის სექტემბრიდან რაისა საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანების თავმჯდომარის მოადგილეა.
2008 წლიდან ამავე ორგანიზაციის იურიდიულ დეპარტამენტს ხელმძღვანელობდა.
2008-2009 წლებში მუშაობდა ორგანიზაციაში ,,კონსტიტუციის 42-ე მუხლი” პროექტის კოორდინატორად.
რაისას აქვს არაერთი საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციის (ქეა საერთაშორისო კავკასიაში,ამერიკის სოლიდარობის ცენტრი, UN Women, ქალთა ფონდი საქართველოში, გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), ფრიდრიხ ებერტის ფონდი და ა.შ.) იურიდიული კონსულტანტად და ექსპერტად მუშაობის გამოცდილება
რაისა ლიპარტელიანი 2018 -2021 წლებში საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის შრომის სამართლის კომიტეტის თავმჯდომარის პოზიციას იკავებდა.
2018-2020 წლებში იყო პროფკავშირების საერთაშორისო ორგანიზაციის ახალგაზრდული კომიტეტის წევრი, ხოლო 2022 წლიდან ამავე ორგანიზაციის ქალთა კომიტეტის წევრია.
2017 -2019 წლებში იგი იყო აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მე-5 სამუშაო ჯგუფის ,,სოციალური დიალოგი და შრომითი უფლებები“ კოორდინატორი. ამავე წლებში აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო პლატფორის მე-5 სამუშაო ჯგუფის ,,სოციალური და შრომითი პოლიტიკა,სოციალური დიალოგი“ კოორდინატორი.
2018 წლიდან - ევროკავშირი-საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების პლათფორმის წევრი (CSP)
2018 წლიდან- მშრომელთა უფლებების დამცველ იურისტთა საერთაშორისო ქსელის აღმასრულებელი კომიტეტის წევრი და დამფუძნებელი (ILAW Network).
2020 წლიდან - საქართველოს სოციალური პარტნიორობის სამმხრივი კომისიის წევრი.
2021 წლიდან კი სსიპ საქართველოს შრომის ინსპექციის სამსახურის მრჩეველთა საბჭოს წევრი და სსიპ საქართველოს შრომის ინსპექციის სამსახურთან არსებული აკრედიტაციის კომისიის წევრი.
2021 წლიდან პროფკავშირების საერთაშორისო კონფედერაციის პან-ევროპული რეგიონალურუ საბჭოს ( ITUC-PERC) ქალთა კომიტეტის წევრი
2023 წლიდან პროფკავშირების საერთაშორისო კონფედერაციის პან-ევროპული რეგიონალური საბჭოს ( ITUC-PERC) არჩეული ვიცე-პრეზიდენტი
2024 წლის თებერვლიდან ევროპის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტის (EESC) მრჩეველთა ჯგუფის წევრი.
ის არის ტრენერი შრომის ეროვნულ და საერთაშორისო სტანდარტებზე.
რაისა არის არაერთი პუბლიკაციისა და ნაშრომის ავტორი. ასევე სხვადასხვა ადგილობრივი და საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციებისა და ფორუმების მონაწილე.

Raisa Liparteliani graduated from the Faculty of Law at Ivane Javakhishvili State University. She has 20 years of experience working in the field of human rights, including 18 years directly in the field of labor rights.
Since 2021, Raisa Liparteliani has been a member of the Executive Board of the Georgian Bar Association.
In September 2017, Raisa became the Vice-president of the Georgian Trade Unions Confederation. In 2008, she headed the legal department of the same organization. In 2008-2009, she worked in the organization as a project coordinator for “Article 42 of the Constitution.”
Raisa has experience working as a legal consultant and as an expert for a number of international and local organizations, including CARE International in the Caucasus, American Solidarity Center, UN Women, and German Agency for International Cooperation (GIZ) and the Friedrich Ebert Foundation, etc.
From 2018 to 2021, Raisa Liparteliani held the position of Chairperson of the Labor Law Committee of the Georgian Bar Association.
In 2018-2020, she was a member of the Youth Committee of the International Organization of Trade Unions and in 2022 she became a member of the Women’s Committee of the same organization.
In 2017-2019, she was the coordinator of the 5th working group of the Eastern Partnership Civil Society Forum entitled Social Dialogue and Labor Rights. In the same years, she became the coordinator of the 5th working group of the civil platform of the Eastern Partnership entitled “Social and Labor Policy, Social Dialogue.”
Since 2018, Raisa Liparteliani has been a member of the European Union-Georgian Civil Society Platform (CSP) and a founding member of the Executive Committee of the International Network of Lawyers Defending Workers' Rights (ILAW Network).
She joined the Tripartite Commission of Social Partnership of Georgia in 2020.
In 2021, she expanded her involvement by joining the Advisory Board and the Accreditation Commission of the LEPL Labor Inspection Service of Georgia.
Additionally, she became a member of the Women's Committee of the Pan-European Regional Council of the International Trade Union Confederation (ITUC-PERC) in 2021.
She was elected Vice-President of the Pan-European Regional Council of the International Trade Union Confederation (ITUC-PERC) in 2023. Since February 2024, she has contributed her expertise as a member of the Advisory Group of the European Economic and Social Committee (EESC).
Raisa Liparteliani is a trainer on national and international labor standards. She is the author of many publications and other works and a participant in various local and international scientific conferences and forums. Raisa is fluent in English, Spanish, German, and Russian.