საფრანგეთი-საქართველოს (CCIFG) სავაჭრო და სამრეწველო პალატის დირექტორი
ნათია ჯავახიშვილი 2016 წლიდან ხელმძღანელობს სავაჭრო და სამრეწველო პალატა საფრანგეთი-საქართველოს (CCIFG).
ნათიამ განათლება მიიღო პარიზის სორბონის უნივერსიტეტში, სადაც მიენიჭა ბაკალავრის და მაგისტრის ხარისხი European studies, სპეცილობით ევროპა-ამერიკა. ასევე გავლილი აქვს პარიზის პანთეონ-ასასის უნივერსიტეტის საერთაშორისო კერძო სამართალის სპეციალური კურსი.
CCIFG-ის დირექტორის თანამდებობის დაკავებამდე ნათია ჯავახიშვილი მუშაობდა საქართველოში საფრანგეთის საელჩოს საკონსულოში და თბილისში კავკასიის ფრანგული სკოლის მმართველ კომიტეტში.
საფრანგეთში ცხოვრების და მუშაობის 10-წლიანმა გამოცდილებამ ძლიერი გავლენა იქონია მის პროფესიულ განვითარებაზე. მან თავისი საქმიანობა დაუკავშირა ქართულ-ფრანგულ კომპანიებს შორის პროფესიული ურთიერთობების განვითარება-გაძლიერებას და კავშირების გამყარებას.
როგორც CCIFG-ის გენერალური დირექტორი, ნათია ჯავახიშვილი ზედამხედველობას უწევს პალატის ყველა საქმიანობას. მისი ვალდებულებაა ღონისძიებების ორგანიზება, CCIFG-ის წარმომადგენლობა, ხელშეკრულებების დადება და მოლაპარაკებების წარმართვა, რომლებიც შეეხება პალატის საქმიანობის განვითარებას, CCIFG-ის მიზნების შესაბამისად.
CSR წარმოადგენს CCIFG-ისა და CCI France International-ის ქსელის ფუნქციონირების ფუნდამენტურ საყრდენს, რომელთანაც საფრანგეთის სავაჭრო პალატა არის დაკავშირებული. ნათია ჯავახიშვილი აქტიურად მოუწოდებს კომპანიებს, დანერგონ პასუხისმგებლობიანი პრაქტიკა ბიზნესსაქმიანობაში და წვლილი შეიტანონ საზოგადოების კეთილდღეობაში.

Chamber of Commerce and Industry France-Georgia (CCIFG), General Director
Natia Javakhishvili has been heading the Chamber of Commerce and Industry France-Georgia (CCIFG) since 2016.
She graduated from Sorbonne University in Paris with both a Bachelor's and a Master's degree in European Studies, specializing in Europe-America. Additionally, she completed training in Private International Law at Panthéon-Assas University.
Before assuming the function of General Director at the Chamber of Commerce and Industry France-Georgia (CCIFG), Natia Javakhishvili enriched her professional experience by holding positions at the consulate of the French Embassy in Georgia and within the Management Committee of the French School of the Caucasus in Tbilisi.
Her 10 years of experience in France strengthened her links with French culture and society, which had a strong influence on her professional development. Based on all of the above, she naturally directed her efforts towards developing strong professional relationships between Georgian and French companies and reinforcing their ties.
As General Director of the CCIFG, Natia Javakhishvili oversees all activities of the Chamber. Its role includes the organization of events, the representation of the CCIFG and the negotiation of agreements aimed at developing the activities of the Chamber in accordance with its goals.
CSR is a fundamental pillar of the functioning of the CCIFG and the CCI France International network, to which the French Chamber of Commerce is affiliated. Natia Javakhishvili actively encourages companies to introduce responsible practices in business activities and to contribute to the well-being of society.