კლიმატის ცვლილების პოლიტიკის ექსპერტი
იგი ამჟამად არის აზიის განვითარების ბანკის კლიმატის ცვლილების პოლიტიკის ექსპერტი. ეკატერინემ კლიმატის ცვლილების სფეროში მუშაობა საჯარო სექტორიდან დაიწყო, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში, ჯერ – კლიმატის ცვლილების სამმართველოში, შემდეგ – ევროინტეგრაციის დეპარტამენტში. ბოლო სამი წლის განმავლობაში ეკატერინე კოორდინირებას უწევდა საქართველოში გაეროს განვითარების პროგრამის კლიმატის ცვლილების პროექტებს.
ეკატერინე მიქაძე საქართველოს წარმოადგენს კლიმატის ცვლილების საერთაშორისო მოლაპარაკებებში, კერძოდ, გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის მხარეთა კონფერენციაზე, იგი ასევე არის გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო-კონვენციის სერტიფიცირებული ექსპერტი.
ეკატერინე ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამაში უძღვება გარემოს დაცვის პოლიტიკასა და სამართალს, ხოლო კავკასიის უნივერსიტეტში – ცირკულარული ეკონომიკას.
ეკატერინე მიქაძე არის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის მაგისტრი, ფრაიბურგის უნივერსიტეტის გარემოს დაცვის მართვის მაგისტრი და ლონდონის იმპერიალ კოლეჯის გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიების მაგისტრი.

Climate Policy Expert
Ekaterine has 15 years of experience working in the field of climate change. She currently serves as the climate policy expert at the Asian Development Bank.
She began her career in climate change within the public sector, initially at the Ministry of Environment and Agriculture in the Climate Change Division, and later within the European Integration Department of the same Ministry. For the past three years, she has been coordinating climate change projects at the United Nations Development Program in Georgia.
Ekaterine represents Georgia in international climate change negotiations, particularly at the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change. She is also a certified expert on the United Nations Framework Convention on Climate Change.
Ekaterine has taught a master's course in environmental policy and law at Ilia State University, as well as a course on circular economy at Caucasus University. She holds a Master of Law degree from Tbilisi State University, a Master of Environmental Management degree from the University of Freiburg, and a Master of Environmental Technology degree from Imperial College London.