პრინც ჩარლზის პროგრამის - „Seeing is Believing“-ის მენეჯერი, „ბიზნესი საზოგადოებაში“, დიდი ბრიტანეთი
ანა ბოლტი ცხოვრობს და საქმიანობს ლონდონში. ის 10 წელია მუშაობს ორგანიზაციაში პასუხისმგებელი ბიზნესის ქსელი „ბიზნესი საზოგადოებაში“ (Business in the Community/BITC). ამჟამად ანა ხელმძღვანელობს BITC-ის პროგრამას „Seeing is Believing“, რომელიც დაარსდა 1990 წელს მისი უდიდებულესობა მეფე ჩარლზ III-ის ინიციატივით, რომელიც ორგანიზაციის დამფუძნებელი და მხარდამჭერია უკვე 30 წელია.
ანა პასუხისმგებელია მაღალი რანგის ლიდერებისთვის (კომპანიათა ხელმძღვანელებისათვის) საზოგადოებასთან თანამშრომლობის სტრატეგიის შექმნაზე და მათთვის ეფექტური გაცნობითი ვიზიტების განხორციელებაზე ნაკლებად განვითარებულ თემებში, რომლებსაც აქვთ დაბალი სოციალური მობილურობა. პროექტის მიზანია ამ ადგილებში გრძელვადიანი ინვესტიციების მოზიდვისა და პოზიტიური ბიზნესქმედებების ხელშეწყობა.
მანამდე ანა წარმატებით მართავდა BITC-ის წამყვან პროგრამას - პასუხისმგებელი ბიზნესის კონკურსს. აქტიურად წარმოაჩენდა საზოგადოების კეთილდღეობის ამაღლებისკენ მიმართულ ბიზნესპროგრამებს და ინიციატივებს. ანა ბოლტის მოვალეობა მოიცავდა როგორც კონკურსის სტრატეგიულ წარმართვას, დაინტერესებულ მხარეებთან კომუნიკაციას და მათი ჩართულობის უზრუნველყოფას, ისე პროგრამის ყოველდღიური საქმიანობის მართვას.
ანა არის PRINCE2-ის კვალიფიციური პრაქტიკოსი. მას აქვს მაგისტრის ხარისხი ინტერკულტურულ კომუნიკაციებში და ბედფორდშირის უნივერსიტეტის (ბრიტანეთი) ბაკალავრის პირველი კლასის საპატიო ხარისხი საერთაშორისო ბიზნესკვლევებში. ანას პროფესიული ინტერესები დაკავშირებულია პროექტის მენეჯმენტთან, სტრატეგიულ მარკეტინგსა და კომუნიკაციებთან.
თავისუფალ დროს ანა მოგზაურობს მეუღლესა და ორ შვილთან - ელიზაბეტსა და ჯეიმსთან ერთად, უსმენს პოდკასტებს და დადის ადგილობრივ სპორტულ დარბაზსა და საცურაო აუზში. ანა არის წიგნის კლუბის წევრი.

The Prince’s Seeing is Believing Programme Manager at Business in the Community, London, United Kingdom
Anna has been working at Business in the Community (BITC) for almost 10 years and is currently leading BITC’s flagship Seeing is Believing programme which has been sported by His Majesty King Charles III as BITC’s Royal Founding Patron for over 30 years.
Based in London, UK Anna is responsible for creating an engagement strategy for C-suite business leaders and delivering impactful learning visits into the communities in areas of high deprivation and low social mobility in order to galvanize long-term investment and positive business action in these places.
Previous to her role of Seeing is Believing Programme Manager, Anna was responsible for BITC wide marketing and communications planning as well as for the management and delivering of BITC’s business recognition programme – Responsible Business Awards, celebrating and showcasing transformational stories of businesses taking real action to build thriving communities.
Anna is a qualified PRINCE2 Practitioner and a Member of the Chartered Management Institute. She also has an MA degree with commendation in Intercultural Communications and a BA Hons 1st class degree in International Business Studies from the University of Bedfordshire, UK. Anna’s professional interests are on subjects related to a responsible business agenda, community regeneration and project management.
In her spare time, Anna enjoys active leisure activities and travel with her husband and their two children, Elizabeth and James, listening to podcasts and attending yoga lessons and her local swimming pool. Anna is also a member of a Book Club.