“ფინანსური მრჩეველი” აქტიურად ხორციელდება 2019 წლის დასაწყისიდან. ამ პერიოდში პროექტმა შესთავაზა კონსულტაციები მარნეულის, სენაკის, ზუგდიდის, ფოთის, წალენჯიხის და შაუმიანის მეწარმეობის პროგრამის მონაწილეებს; ჩაერთო საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ გორის მუნიციპალიტეტის საოკუპაციო ხაზთან ორგანიზებულ ფულის გლობალურ კვირეულში; “ფონდი ტასოს” პროექტის ფარგლებში დაეხმარა სამეგრელოს რეგიონის ქალთა ჯგუფებს საგრანტო კონკურსისთვის მზადებაში; უფასო მასტერკლასები შესთავაზა ტურიზმის სფეროში მოღვაწე დაინტერესებულ მხარეებს და სხვა მრავალ საგანმანათლებლო ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა.
პროექტის პარტნიორები არიან საერთაშორისო ორგანიზაცია Action Againist Hunger, “ფონდი ტასო”, “პრო ბონო საქართველო”.
“ფინანსური მრჩეველი” საგანმანათლებლო საქმიანობას თავისი ვებგვერდის ონლაინბლოგისა და სოციალური ქსელების მეშვეობითაც ახორციელებს.

Financial Adviser has been intensively implemented since the beginning of 2019. Over this period, the project provided consultations to entrepreneurship program participants from Marneuli, Senaki, Zugdidi, Poti, Tsalenjikha and Shaumiani. It joined the Global Money Week organized by the National Bank of Georgia along the occupation line in the Gori municipality. Within the framework of the project of the Taso Foundation, it assisted women’s groups in the Samegrelo region in preparing for a grant competition. It also provided free masterclasses to stakeholders of tourism and took part in numerous other educational events.
The partners of the project are the international organization, Action Against Hunger, the Taso Foundation and Pro Bono Georgia.
“Financial Adviser conducts educational activity via its online blog on its webpage as well as on social networks.