პროექტში მონაწილეობა შეუძლია ყველა ფიზიკურ და იურიდიულ პირს, რომელსაც არ გააჩნია სათანადო ფინანსური და ადამიანური რესურსი, რათა დამოუკიდებლად აწარმოოს საგადასახადო დავები და მიიღოს მაღალკვალიფიციური მომსახურება. პროექტში ჩასართავად საჭიროა მხოლოდ მარტივი სარეგისტრაციო ფორმის შევსება.
დარეგისტრირებულ ბენეფიციარებს სიმბოლურ 1 ლარად მიეცემათ შესაძლებლობა მიიღონ „ნექსია თიეის“ მაღალკვალიფიციური მომსახურება და საკუთარი უფლებები შესაბამის ინსტანციებში დაიცვან. იმისთვის, რომ ინიციატივა საზოგადოებამდე მაქსიმალურად მარტივი და გასაგები ენით მისულიყო, კომპანიამ დაამზადა მოკლე საინფორმაციო ვიდეო, რომელიც სოციალური ქსელების და სხვა არხების საშუალებით გაავრცელა.
პროექტი ახლაც მიმდინარეობს; ამჟამად ექსპერტები უსასყიდლო მომსახურებას 6 ბენეფიციარს უწევენ. უნდა აღინიშნოს, რომ პროექტში “ნექსია თიეის” ყველა თანაშრომელი სრულიად მოხალისეობრივ საწყისებზეა ჩართული. თავიდან პროექტის დასრულება 2019 წლის ბოლოსთვის იგეგმებოდა, თუმცა მოთხოვნიდან გამომდინარე, კომპანია არ გამორიცხავს მის გაგრძელებას.

All individuals and legal entities who do not have sufficient financial and human resources for handling tax disputes independently and receiving high quality services can participate in the project. In order to join the project, it is enough to fill out a simple registration form.
Registered beneficiaries will have to pay a symbolic 1 GEL in order to receive high quality Nexia TA services and defend their rights in relevant instances. In order to inform the public about the initiative in the simplest and most comprehensible language, the company has produced a short informative video that has been disseminated through social media and other channels.
The project is still going on. Experts are currently providing free services to six beneficiaries. It should be noted that all Nexia TA employees are working on the project on an absolutely voluntary basis. Originally it was planned to complete the project by the end of 2019, but taking into account the demand, the company does not exclude the possibility of extending the project.