ის უპირობო ერთგულება, რომლითაც ნინო ბიგვავა EPAM საქართველოს CSR საქმიანობას ემსახურება, ლიდერობის და თავდადების ჭეშმარიტი მაგალითია.
მიუხედავად იმისა, რომ EPAM საქართველოში მისი ფორმალური როლი ინტელექტუალური ავტომატიზაციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელობაა, ნინო ყოველთვის უთმობს თავის დროს, ენერგიას და გამოცდილებას CSR ინიციატივების კოორდინაციას – საქმიანობას, რომელიც EPAM-ში, როგორც წესი, თანამშრომლის ძირითადი მოვალეობის პარალელურად ხორციელდება.
ახლად დაფუძნებულ ქართულ ოფისში EPAM e-KIDS-ის პირველი კურსის ორგანიზება ნინომ ჯერ კიდევ 2021 წელს მოახერხა, რითაც კოლეგებს მოტივაციის პრეცედენტი შეუქმნა. 2023 წელს ნინომ დაამყარა პარტნიორული ურთიერთობა ათასწლეულის ინოვაციის კონკურსთან და მასწავლებლის ეროვნულ ჯილდოსთან, რის შედეგადაც EPAM-ს მიეცა საშუალება დააფინანსოს საგანმანათლებლო პროექტები და გააძლიეროს STEM უნარები ქართველ ახალგაზრდებში.
CSR ინიციატივების დაფინანსებაზე მუშაობას ნინო უმაღლესი პროფესიონალიზმით უდგება. საგულდაგულოდ მომზადებული მისი საპროექტო წინადადებები, სადაც მკაფიოდაა გამოკვეთილი როგორც მთლიანი სურათი, ისე ცალკეული მნიშვნელოვანი დეტალები, გლობალურად იმსახურებს მოწონებას და დამაჯერებლად იმარჯვებს ფინანსური და მატერიალური მხარდაჭერის მოსაპოვებლად.
საქართველოში TeDX საუბრების თანადამფუძნებლის გამოცდილება ეხმარება ნინოს გარშემომყოფთა მოტივირებასა და გამხნევებაში. უფრო მეტიც, მოხალისეობრივი და Pro Bono საქმიანობის მეშვეობით ნინო თავადაც აქტიურადაა ჩართული პარტნიორი ორგანიზაციების ინიციატივებში.
როგორც CSR იდეის ერთგული მსახური, ნინო შეზღუდული რესურსების პირობებშიც, სხვადასხვა შემოქმედებითი მიდგომებისა და გადაწყვეტების გამოყენებით ახერხებს EPAM საქართველოში ახალი CSR პროექტების განხორციელებას.
რამდენიმე პარალელური საქმის წარმატებული კოორდინირებისა და ყოველდღიური სამუშაო ვალდებულებების ეფექტური შეთავსების და დაბალანსების უნარი წარმოაჩენს ნინოს, როგორც გამორჩეული ლიდერული თვისებების მქონე, მოტივირებულ და პასუხისმგებელ ადამიანს.

Ms. Nino Bigvava’s exceptional dedication to CSR activities at EPAM in Georgia since August 2021 stands out as a shining example of leadership and selflessness.
While officially holding the position of Head of IA department at EPAM, Nino consistently contributes her time, energy, and expertise to coordinate CSR initiatives within the organization – a role that typically runs alongside an employee’s primary position. In the newly established Georgian office, Nino pioneered the EPAM e-KIDS course in 2021, setting a motivational precedent for her colleagues.
In 2023, Nino established partnerships with the “Millenium Innovation Award” and the “National Teacher Award” enabling EPAM to fund educational advancements and promote STEM skills among Georgian youth. Nino’s remarkable ability to create meaningful connections with everyone she encounters made these initiatives possible.
Nino shows great professionalism when working on funding the initiatives in Georgia. Her elaborate project proposals and ability to show a broader picture while highlighting the critical details persuade global CSR managers to provide financial and in-kind support.
Nino actively engages with partners’ initiatives through volunteering and pro bono work; as the co-founder of TedX talks in Georgia she uses her experience to motivate others in improving their skills.
Nino shows unwavering commitment to CSR in Georgia, employing creative problem-solving to launch new projects within constrained resources. Effortlessly balancing her twin roles as the Head of IA and CSR lead, she demonstrates excellent multitasking and leadership abilities.