პროექტი „სს „ნიკორა“ – განათლების მხარდამჭერი“ ორი მიმართულებით ხორციელდება: კვების ტექნოლოგიური ფაკულტეტის სტუდენტების მხარდაჭერა და მაღალმთიანი რეგიონების სკოლების დახმარება.
სს „ნიკორა“ კვების პროდუქტების წარმოების ლიდერია ქვეყანაში და ცდილობს, რომ ხელი შეუწყოს სფეროს განვითარებას, კვების ტექნოლოგის პროფესიის პოპულარიზაციას, ტექნოლოგების სპეციალისტებად ჩამოყალიბებას.
საქართველოში გასტრონომიული კულტურა ძალიან მაღალ დონეზეა, მაგრამ მიუხედავად ამისა, ქვეყანაში პროფესიონალი ტექნოლოგების ნაკლებობაა. ამ საკითხის გადაჭრის საუკეთესო გზად სწორედ კვების ტექნოლოგიური ფაკულტეტის სტუდენტების მხარდაჭერა და მათი მოტივაციის ამაღლებაა მიჩნეული.
შს „ნიკორასა“ და აგრარულ უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში ყოველწლიურად კვების ტექნოლოგიების პროგრამის 4 წარჩინებული სტუდენტი ხდება სს „ნიკორას“ სტიპენდიატი. პროექტი ასევე ითვალისწინებს სტუდენტების სტაჟირებას, პრაქტიკას, ტექნოლოგიების ლექციების კურსს საწარმოებში. თეორიული ცოდნის პარალელურად, კომპანიის საწარმოებში პრაქტიკული უნარ-ჩვევების შეძენა და პროდუქციის დამზადების ეტაპების ადგილზე გაცნობა სტუდენტებს აძლევს შესაძლებლობას, რომ სწავლის დასრულებისას, თეორიული ცოდნის პარალელურად, მნიშვნელოვანი პრაქტიკული უნარ-ჩვევებიც ჰქონდეთ.
პროექტის მეორე მიმართულებაა მაღალმთიანი რეგიონების სკოლების დახმარების პროგრამა, რომელიც განათლების სამინისტროსთან თანამშრომლობით ხორციელდება და რომლის მიზანია რეგიონებში მცხოვრები ახალგაზრდების თანამედროვე ტექნოლოგიებსა და ლიტერატურაზე წვდომის ხელშეწყობა, რათა მათი განათლების დონე არ ჩამორჩებოდეს ქალაქში მცხოვრები მოსწავლეების განათლებას.
სს „ნიკორა“ განათლების სამინისტროს დახმარებით ადგენს სკოლების სიას, რომლებიც საჭიროებენ გარკვეულ ტექნიკურ დახმარებას. ხდება კომპიუტერების, ბიბლიოთეკის, I-VIII კლასების მოსწავლეებისთვის სასკოლო ინვენტარის შეძენა და შერჩეული სკოლებისთვის გადაცემა. 2023 წელს ტექნიკური დახმარება გაეწია ხულოს, წალკის, მესტიის, ჭიათურის, ნინოწმინდის, დუშეთის რაიონის სოფლების სკოლებს. პროექტის საშუალებით მოსწავლეები გაეცნენ არაერთი ცნობილი მწერლის შემოქმედებას. დაეუფლნენ ტექნოლოგიების გამოყენების საფუძვლებს.

The "Nikora JSC Education Supporter" project is focusing on two main directions: supporting students at the Faculty of Food Technology and implementing an aid program for schools located in mountainous regions.
JSC “Nikora” is the leader in the production of food products in the country and tries to promote the development of the field, popularization of the profession of food technology, formation of technologists as professionals.
Gastronomic culture in Georgia is at a very high level, but despite this, the country suffers from a severe shortage of professional technologists. The best way to solve this issue was to support the students of the Faculty of Food Technology, to increase their motivation.
Within the framework of the memorandum signed between JSC "Nikora" and Agraricultural University of Georgia, every year 4 excellent students of the food technology program become scholarship holders of JSC "Nikora". The project also envisages student internships, practice, technology lecture courses in enterprises. In addition to theoretical knowledge, acquiring practical skills in the company's enterprises and familiarization with the stages of production of products on site gives students the opportunity to have important practical skills along with theoretical knowledge at the end of their studies.
The second direction of the project is the aid program for schools in mountainous regions, which is implemented in cooperation with the Ministry of Education, and it’s goal is to promote access to modern technologies and literature for young people living in the regions, so that their level of education does not lag behind the education of students living in the city.
JSC "Nikora", with the help of the Ministry of Education, compiles a list of schools that require certain technical assistance. Computers, library, school supplies for students from first to eighth grade are purchased and transferred to selected schools. In 2023, technical assistance was provided to schools in the villages of Khulo, Tsalka, Mestia, Chiatura, Ninotsminda, and Dusheti districts. As a result of the project, students got to know the works of many famous writers. They have mastered the basics of technology use.