ქართულ ღვინოს 8000-წლიანი ტრადიცია აქვს, თუმცა ბოთლის კარგი ქართული ღვინო მხოლოდ რამდენიმე წელია, რაც პოპულარული გახდა. კომპანიამ „8000 მოსავალი“ მიზნად დაისახა შეეცვალა როგორც მწარმოებლის, ისე მომხმარებლის დამოკიდებულება ქართული ღვინის მიმართ და აემაღლებინა მათი ცნობიერება.
კომპანიის მიზანია ქართველ მეწარმეებს მისცეს მოტივაცია, გაზარდონ წარმოება, პროდუქტის ხარისხი და ხელმისაწვდომობის არეალი.
2023 წლამდე „8000 მოსავლის“ ღვინის ბარ-მაღაზიები მხოლოდ თბილისში იყო, ხოლო ძირითადი მომწოდებლები - კახეთიდან და ქართლიდან. ქართული ღვინის პოპულარიზაციასთან ერთად გაჩნდა მომხმარებლის მოთხოვნა განსხვავებულ ჯიშებსა და გემოზე, რამაც გამოიწვია მეღვინეების ინტერესი დასავლეთ საქართველოდან და მათი ღვინის კომერციულ წარმოებაში ჩართვა. შეირჩა ოპტიმალური ადგილები ღვინის მოსაწოდებლად დასავლეთ საქართველოში და პირველი ფილიალებისთვის - საზღვარგარეთ.
დასავლეთ საქართველოს მეღვინეებისთვის ღვინის წარმოების პერსპექტივის უკეთ წარმოსაჩენად „8000 მოსავალმა“ ფილიალი გახსნა ბათუმში, პარალელურად საწყობი სივრცე შეიქმნა თბილისში, რაც ძალიან დაეხმარა და პროცესი გაუმარტივა აღმოსავლეთი საქართველოს მეწარმეებს, რომელთაც თავად არ შეუძლიათ საკუთარი პროდუქციის ტრანსპორტირება.
კომპანიამ საზღვარგარეთ პირველი ფილიალი გახსნა ბერლინში, დაეხმარა მცირე კომპანიებს პროდუქტის ექსპორტზე გატანაში და ახლა უკვე არსებობს სარეალიზაციო წერტილი ევროპის ბაზარზე. ბათუმის ფილიალის გახსნის შედეგად, 2023 წლის ბოლოს დასავლური მწარმოებლების წილმა 30%-დან 40%-ს მიაღწია. გაიზარდა მომხმარებლის მოთხოვნა დასავლეთ საქართველოს ადგილწარმოშობის ჯიშებზე.
2024 წლის იანვარში გაიყიდა 216 მწარმოებლისა და 674 სახეობის ღვინო. კიდევ უფრო მეტ ქართველ მეწარმეს გაეხსნა გზა ევროპული ბაზრისკენ. დღეს ბერლინში 150 ქართველი მეღვინის ღვინო იგზავნება.ბაზარზე კეთილსინდისიერი საქმიანობისთვის ასორტიმენტის შერჩევაში კომპანია იყენებს ფარული დეგუსტაციის წესს.
განათლების ხელშეწყობისთვის აგრარული უნივერსიტეტის მეღვინეობა-მევენახეობის მიმართულების დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებისთვის კომპანია მართავს ფესტივალს, სადაც წარმოდგენილია სტუდენტების საკურსო ნამუშევრები და მოწვეული არიან პოტენციური დამსაქმებლები.
„8000 მოსავალი“ 2024 წლისთვის საზღვარგარეთ ახალი ფილიალის გახსნაზე მუშაობს. კომპანიისთვის თანაბრად მნიშვნელოვანია მომხმარებლებისა და მომწოდებლების მიმართ კეთილსინდისიერება, ასევე თანამშრომლების კარიერული ზრდა, რისთვისაც კომპანიაშივე ტარდება სხვადასხვა ღონისძიება.
ყველაფერი, რაც კომპანიამ განახორციელა და რასაც მომავალში გეგმავს, ეხმიანება კომპანიის მისიას, რომ მსოფლიოს შეაყვარონ და ხელმისაწვდომი გახადონ კარგი ქართული ღვინო.

Georgian wine has an 8,000-year-old tradition, yet it is only in recent years that high-quality bottled Georgian wine has gained popularity. The company's goal was to change the perceptions of both producers and consumers and to raise awareness of Georgian wine among both groups.
The goal is to motivate Georgian entrepreneurs to increase production, improve product quality, and expand availability. Until 2023, "8000 Vintages" wine bar-shops operated only in Tbilisi, with primary suppliers from Kakheti and Kartli. As Georgian wine gained popularity, consumer demand for different varieties and flavors grew, attracting the interest of Western winemakers and their involvement in commercial wine production. Optimal locations were chosen for the first branches in Western Georgia and abroad.
"8000 Vintages" opened a branch in Batumi to better assess the prospects of wine production for winemakers in Western Georgia. At the same time, a warehouse was established in Tbilisi, greatly assisting entrepreneurs in Eastern Georgia who are unable to manage transportation themselves.
The company opened its first branch in Berlin, assisting small companies in exporting their products. This has provided them with a guaranteed sales point in the European market.
As a result of opening the Batumi branch, by the end of 2023, the share of Western manufacturers has reached 30% to 40%. Consumer demand for varieties of western origin has increased. In January 2024, 216 producers and 674 types of wine were sold. Even more Georgian entrepreneurs opened their way to the European market. Today, the wine of 150 Georgian winemakers is sent to Berlin.
The company employs the secret tasting rule to ensure integrity in its market activities when selecting its assortment. To further educational efforts, the company hosts a festival for graduate students of wine-viticulture at the Agriculture University of Georgia, showcasing their coursework and inviting potential employers.
"8000 Vintages" is actively working on adding new branches outside the borders by 2024. Maintaining honesty with both customers and suppliers is paramount for the company, alongside fostering employee career growth through various internal events.
Everything the company has achieved and its future plans resonate with its mission to share the love for high-quality Georgian wine and make it accessible to all.