„სპარის“ ქსელში დღეს 140-მდე მაღაზიაა, სადაც, საქართველოს მასშტაბით, 1800-მდე თანამშრომელია დასაქმებული. დასაქმებულების ძირითადი ნაწილი სტუდენტებისგან შედგება. თანამშრომლების კმაყოფილების რეგულარულმა კვლევამ აჩვენა, რომ კომპანიის ზრდის ტემპიდან გამომდინარე აუცილებელია სტუდენტების მიმართ ლოიალურობის მიზნით გარკვეული ნაბიჯების გადადგმა, კერძოდ, მათი განათლების ხელშეწყობა.
გამოკვლევის, თანამშრომლების გამოკითხვისა და უნივერსიტეტებთან კონსულტაციების საფუძველზე შეირჩა 3 საუკეთესო სტუდენტი, რომელთაც „სპარი“ უმაღლეს სასწავლებელში სწავლის საფასურს გადაუხდის. პროგრამას საკმაოდ დიდი გამოხმაურება მოჰყვა. მაღაზიის მენეჯერებში ჩატარებული განმეორებითი კვლევის მიხედვით, სასტიპენდიო პროგრამა წლის ყველაზე პოზიტიურ აქტივობად დასახელდა. შესაბამისად, მენეჯმენტმა მიიღო გადაწყვეტილება, რომ პროექტმა სისტემატური ხასიათი მიიღოს. პროექტმა „სპარ ინტერნეიშენელის“ დიდი მოწონებაც დაიმსახურა, რის საფუძველზეც შეიძლება საერთაშორისო გაცვლით პროგრამებსაც ჩაეყაროს საფუძველი.
„ჩვენ ვართ გლობალური ბრენდი „სპარის“ ოჯახის წევრი. „სპარი“ მსოფლიოს მასშტაბით წარმოდგენილია 48 ქვეყანაში და სხვადასხვა ქვეყნებში გამოირჩევა სოც. პასუხისმგებლობის კუთხით მასშტაბური პროექტებით. ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია ამას გრძნობდეს ჩვენი მომხმარებელი და ჩვენთან დასაქმებული ნებისმიერი თანამშრომელი“.

Presently, the Spar network consists of about 140 stores and 1,800 staff members throughout Georgia. The majority of employees is students. A regular survey of employee satisfaction which took place this year showed that it is necessary to take steps for gaining the student-employee loyalty, in particular through supporting their education, owing to the growth rate of the company. Based on a confidential survey as well as interviewing staff and engaging in communication with various universities, the top three student-employees were selected whose study fees at their respective universities will be financed by Spar. The program met with a rather large response. According to the results of a survey conducted among store managers, the scholarship program was named as the most positive activity of the year.
Consequently, the management has decided to make the project a permanent part of the company. The project has also gained attention at Spar International and this could serve as the basis for initiating international exchange programs.
„We are a member of the global brand Spar family. Spar is represented in 48 countries worldwide and is distinguished for its large-scale social responsibility projects in many countries. It is extremely important for us to have our customers and each and every one of our employees feel this“.