კომპანია „ნუტრიმაქსმა“ გადაწყვიტა „ფერმერთა სკოლის“ შექმნა, რომელიც მიაწვდიდა ხარისხიან ცოდნას ფერმერული მეურნეობით დაინტერესებულ პირებს და ამავდროულად დარგის პოპულარიზაციას შეუწყობდა ხელს. კომპანიის სპეციალისტებმა შეიმუშავეს უნიკალური, 2 სხვადასხვა მიმართულების შემცველი, სოფლის მეურნეობის მოთხოვნებსა და თანამედროვე ფერმერების საჭიროებებზე მორგებული სასწავლო კურსი.
პროექტი თბილისში 2019 წლის ივლის-აგვისტოში განხორციელდა. სასწავლო კურსში მონაწილეობა მიიღო 15-მა მსმენელმა – არსებულმა და პოტენციურმა ფერმერებმა, ბიზნესიდეის განვითარებით დაინტერესებულმა ადამიანებმა. მათ შეისწავლეს ფრინველებისა და ცხოველების ეფექტური მოვლის და გამოზრდის სტანდარტები; ფერმერული მეურნეობის მართვის თანამედროვე ტექნოლოგიები; სანიტარიული და ბიოუსაფრთხოების სისტემების მოწყობა და მართვა. ფერმებში ვიზიტებით მსმენელებმა პრაქტიკული გამოცდილებაც შეიძინეს.
კურსის მიმართ მაღალი ინტერესიდან გამომდინარე, იგეგმება მისი გაგრძელება (მათ შორის რეგიონებშიც) და თემატიკის გაფართოება. „ფერმერთა სკოლა“ პირველი უფასო და ინოვაციური სასწავლო კურსია, რომელიც ორიენტირებულია ფერმერული მეურნეობის დარგის განვითარებაზე.

The Nutrimax company decided to establish a Farmer School in order to provide persons interested in farming with quality knowledge while also promoting this field of activity. The company’s specialists developed a unique training course containing two different directions tailored to the requirements of agriculture and the needs of modern farmers.
The project was implemented in Tbilisi in July and August. The training course was attended by 15 persons – existing and potential farmers, and people interested in developing business ideas. They learned about the standards the breeding of birds and animals, modern technologies for running farms and the implementation and management of sanitary and bio-security systems. Attendees had the opportunity to visit farm sites where they also gained additional practical experience.
Given the high interest in the course, there are plans to continue its implementation (including in the regions) and broaden the scope of the training topics. The Farmer School is the first innovative free training course oriented to the development of the field of farming.