ეს გამოწვეული იყო, ერთი მხრივ, რეგიონში ბავშთა სტომატოლოგის არარსებობით, ხოლო მეორე მხრივ, მოსახლეობის უკიდურესი სიღარიბით, რის გამოც სტომატოლოგია მათი პრიორიტეტების ჩამონათვალის ბოლოშია.
2016 წელს „ფეა თრიიზმა“ ამბროლაურის საჯარო სკოლის შენობაში გახსნა ევროპული სტანდარტების ბავშვთა სტომატოლოგიური კლინიკა, რომელიც კვირაში 5 დღე სრულიად უსასყიდლოდ ემსახურება ამბროლაურის 2-დან 18 წლამდე ასაკის 1500-მდე ბავშვსა და მოზარდს. კლინიკა არ შემოიფარგლება მხოლოდ მკურნალობით და ხშირად უტარებს ბავშვებსა და მათ მშობლებს პირის ღრუს ჰიგიენის გაკვეთილებს.
ბოლოდროინდელი კვლევის შედეგად, ბავშვების პირის ღრუს მდგომარეობა საგრძნობლად გაუმჯობესდა. მოსახლეობაში ამაღლდა პირის ღრუს ჰიგიენის კულტურა და დაიმსხვრა სტომატოლოგის, როგორც ყველაზე საშიში ექიმის, სტერეოტიპი.
კლინიკა ყოველდღიურად ვითარდება; 15 დეკემბრიდან უკვე ონის მუნიციპალიტეტის ბავშვებიც შეძლებენ უფასო მომსახურების მიღებას. პროექტი უვადოა და გაგრძელდება მანამ, სანამ კომპანია „ფეა თრიიზი“ იარსებებს.

This was the result of an absence of a pediatric dental clinic in the region and the extreme poverty of the population which makes dental care and treatment a low priority.
In 2016, Fair Trees set up a pediatric dental clinic of European standards in the building of the Ambrolauri public school and provides free service to approximately 1,500 children and youngsters between the ages of 2 and 15 years. The clinic does not limit itself to treatment alone and often provides lessons on oral hygiene for children and their parents.
Children from the Oni municipality will also be able to receive free dental service beginning on December 15. The project is being implemented for an indefinite term.