ამ პრიორიტეტების შესაბამისად, 2019 წლის 29 ივნისს თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ დიდ თონეთში, ვაჟაობასთან დაკავშირებით, კომპანია „დიოს~ დაფინანსებითა და ეროვნული ბიბლიოთეკის შუამდგომლობით, სოფლის აღდგენილი ბიბლიოთეკა გაიხსნა. კომპანია „დიოს~ ამ პროექტის მიზანია წიგნის პოპულარიზაცია და მაღალმთიან სოფლებში მცხოვრები ახალგაზრდების განვითარება-განათლების ხელშეწყობა.
კომპანია „დიომ” ბიბლიოთეკა სრულად აღჭურვა უმაღლესი ხარისხის ენერგოეფექტური მეტალოპლასტმასის კარ-ფანჯრებითა და ვერტიკალური ფარდა-ჟალუზებით, რამაც ბიბლიოთეკის გარემო უფრო მყუდრო და სასიამოვნო გახადა.
ბიბლიოთეკის გახსნის ღონისძიებაზე „დიოს~ წარმომადგენლებმა გამოთქვეს მზადყოფნა ადგილობრივ ახალგაზრდებს ჩაუტარონ საქმიანი უნარ-ჩვევების განსავითარებელი ტრენინგები; ეს პროექტი ამჟამად დაგეგმვის ეტაპზეა და „დიო“ იმედოვნებს, რომ მას ბევრი ნიჭიერი ახალგაზრდა შეუერთდება.
კეთილმოწყობის შემდეგ სოფლის მოსახლეობისთვის, განსაკუთრებით ახალგაზრდებისათვის, ბიბლიოთეკაში ყოველკვირეულად იმართება შემეცნებითი ღონისძიებები, შეხვედრები ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებთან, მწერლებთან და სხვა საინტერესო ადამიანებთან.

Adhering to these priorities, DIO, with the support of the National Library, funded the rehabilitation of a village library in Didi Toneti, Tetritskaro municipality. The rehabilitated library was opened on the day of the Vazhaoba celebration. The aim of DIO’s project is to promote reading and support the development and education of youth living in mountainous villages.
DIO installed high-quality energy efficient PVC doors and windows in the library and fully furnished the premises with vertical blinds and window covers, thereby making the library environment cozier and more pleasant.
DIO representatives attended the opening ceremony and expressed their readiness to organize trainings for the development of business skills among the local youth. This project is now being planned and DIO hopes that many young persons will sign up to take part.
Having been rehabilitated, the library now hosts weekly educational events organized for the local community, especially the youth – meetings with representatives of the business sector, writers and other interesting persons.