კომპანია CSR-პროგრამებს ახორციელებს განათლების, გარემოს დაცვის, თანამშრომელთა კეთილდღეობისა და სოციალური მიმართულებებით. განათლების სფეროში ემბისი უძღვება პროექტს `ფინანსური მრჩეველი~, რომლის მიზანია საქართველოს მოსახლეობაში სწორი ფინანსური ქცევის ჩამოყალიბების ხელშეწყობა და მოქალაქეთა ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესება. დამატებით, თამთა და კომპანიის თანამშრომლები სხვადასხვა ორგანიზაციასთან პარტნიორობით ატარებენ ტრენინგებს, მასტერკლასებსა და pro bono კონსულტაციებს.
კომპანია აქტიურად მონაწილეობს სოციალურ და გარემოსდაცვით კამპანიებში და ხელს უწყობს თანამშრომლების აქტიურ ჩართულობას. ემბისი შეუერთდა ისეთ კამპანიებს, როგორებიცაა #წინდამინდა, #აჩუქეწიგნი, “გარემოსგულისთვის”, Wings for Life World Run. ემბისი მუდმივად ახდენს თანამშრომლების წახალისებას გარემოზე ზრუნვის მიმართულებით. კომპანია აგროვებს და ამუშავებს ქაღალდს, თანამშრომლებთან ერთად აღნიშნავს გარემოს დაცვასთან დაკავშირებულ დღეებს.
სოციალური კეთილდღეობის მიმართულებით კომპანია თანამშრომლობს “კათარზისთან” და იაშვილის კლინიკასთან. ამ უკანასკნელში ემბისი აფინანსებს `ჯამბაზების თერაპიას~, რომელიც დადებით სამკურნალო ეფექტს ახდენს როგორც ბავშვებზე, ისე მათ მშობლებზე.
თამთა რეგულარულად ატარებს ტრენინგებს თანამშრომლებისთვის სამუშაო ადგილზე ძალადობის, სექსუალური შევიწროებისა და ქალთა მიმართ ძალადობის შესახებ. მისი ინიციატივით შეიქმნა ონლაინპლატფორმა `თანამშრომლის ხმა~, სადაც ნებისმიერ თანამშრომელს ტოპმენეჯმენტთან სრულიად ანონიმურად შეუძლია ნებისმიერი გადაცდომის/შემთხვევის დაფიქსირება ან, უბრალოდ, იდეებისა და მოსაზრებების გაზიარება.

The company is implementing CSR programs directed at education, environmental protection, employee welfare and social aspects. In terms of education, MBC initiated the Financial Advisor project to support Georgian citizens to carry out correct financial activities and improve their living conditions. In addition, Tamta and the company’s employees regularly organize trainings, master classes and pro bono public consulting in partnership with other entities.
The company actively participates in social and environmental campaigns and motivates its employees to get involved in them. MBC has jointed campaigns such as #windaminda, #aCuqewigni, For the Sake of the Environment and the Wings for Life World Run. MBC continually encourages its staff members to take care of the environment. The company collects and recycles paper and celebrates days related to protection of the environment.
To be involved in social welfare activities, the company cooperates with Catharsis and the Iashvili hospital. Together with the latter, MBC is funding a Clown Therapy project which has a positive impact on children as well as on their parents.
Tamta regularly organizes training for employees to cover the issues of harassment, sexual abuse and female violence. She also initiated the establishment of an online platform – Voice of the Employees, where each staff member is able to bring to the attention of the top management any problem or share any ideas with them under full confidentiality.