მდგრადობის კონსულტანტი, AMAP Sustainability, შვედეთი
სტაფანი ფლობს მაგისტრის ხარისხებს კონსერვაციულ ბიოლოგიაში ლუნდის უნივერსიტეტიდან და ადამიანის ეკოლოგიაში ბრუსელის ვრიჯის უნივერსიტეტიდან. მრავალი წლის განმავლობაში იგი მუშაობდა მულტინაციონალურ სამშენებლო კომპანიაში Skanska, სადაც ეკავა გარემოსდაცვითი მენეჯერისა და მდგრადობის მენეჯერის პოზიციები ჯგუფის სათაო ოფისში. შემდგომ მუშაობდა WWF შვედეთში, კორპორაციული პარტნიორობის დირექტორის პოზიციაზე.
სტაფანი ჩართული იყო რამდენიმე ISO სტანდარტის შემუშავებაში. იგი იყო საერთაშორისო გუნდის ვიცე-თავმჯდომარის მოადგილე სოციალური პასუხისმგებლობის ISO 26000 სტანდარტის შემუშავებისას. ასევე იგი იყო ISO 20400 მდგრადი შესყიდვების სტანდარტის ეროვნული თავმჯდომარე.
ამჟამად სტაფანი მუშაობს კონსულტანტად. მას უმუშავია Volvo-სთან, ISO-სთან, სამოქალაქო უფლებების დამცველებთან, მუნიციპალიტეტებთან, უნივერსიტეტებთან, იორდანიის ენერგეტიკისა და მინერალური რესურსების სამინისტროსთან, ჯამში 25-ზე მეტ ქვეყანაში. ის აგრეთვე მუშაობს შვედეთში უძრავი ქონების კომპანიაში მდგრადობის განყოფილების ხელმძღვანელად, ხელმძღვანელობს ზრდასრულთა კერძო განათლების ხარისხის ავტორიზაციის საბჭოს (Quality Authorization Board) და ეხმარება რამდენიმე არასამთავრობო ორგანიზაციას ინსტიტუციური მმართველობის განვითარებაში.

Sustainability Consultant, AMAP Sustainability, Sweden
Staffan holds a M. Sc. in Nature Conservation Biology from Lund University and M. Sc. In Human Ecology from Vrije Universiteit Brussel. After many years with the multinational construction company Skanska, having held positions such as environmental manager and sustainability manager at group headquarters, he worked for WWF Sweden as Director of Corporate Partnerships.
Staffan was involved in the development of several ISO standards and was the international vice chair for the development of ISO 26000 Guidance on Social Responsibility, the largest stakeholder consultation in ISO so far, as well as the national chair of ISO 20400 Sustainable Procurement Standard.
Today Staffan works as a consultant and has had assignments for Volvo, ISO, Civil Rights Defenders, municipalities, Universities, Jordan Ministry of Energy and Mineral Resources, inter alia, in more than 25 countries. He is currently working as Head of Sustainability at a real estate company in Sweden, chairing the Quality Authorization Board for private adult education, and assisting several NGOs in developing their institutional governance.