თამარ როდონაიას განათლება მიღებული აქვს სოციალური და პოლიტიკური მეცნიერებების სფეროში და ამჟამად მუშაობს სადოქტორო კვლევაზე სოციალური პასუხისმგებლობის განვითარების კუთხით. მას აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება კორპორაციული კომუნიკაციებისა და სოციალური პასუხისმგებლობის პოლიტიკის დანერგვის  მიმართულებით. 12 წელი მუშაობდა მსოფლიო საკომუნიკაციო ჯგუფ „თელიას“ წევრ-კომპანია  „ჯეოსელში“, და  კომპანიის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მიმართულებას უძღვებოდა. ამჟამად არის დამოუკიდებელი კონსულტანტი  სოციალური პასუხისმგებლობისა და კორპორაციული კომუნიკაციების მიმართულებით.
2016-2020 წლებში კონსულტაციას უწევდა არასამთავრობო ორგანიზაციებს, სამოქალაქო განვითარების სააგენტო სიდას, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრს (CSRDG) და გარემოსდაცვით ორგანიზაციას „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“, რომლის ფარგლებშიც ჩართულია ქალთა გაძლიერების საკომუნიკაციო პროგრამებში, სოციალური მეწარმეობის განვითარებისა და გარემოსდაცვითი საკითხების პოპულარიზაციის თემებში.
არის მიწვეული ლექტორი საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში (ჯიპა).
თამარი აგრეთვე  არის თანადამფუძნებელი საკომუნიკაციო ჯგუფ „ანაგრამასი“, რომლის ერთ-ერთი მთავარი მიზანია სოციალური პასუხისმგებლობის განვითარების მნიშვნელობა დაანახოს კერძო სექტორს და მაქსიმალურად დააინტერესოს, ჩართოს ამ პროცესში.

Tamar Rodonaia received her education in social and political sciences and is currently pursuing a PhD in social responsibility development. She has long-term experience in implementing corporate communications and social responsibility policies in Georgia.
Tamar Rodonaia worked for the World Communications Group Telia’s member, Geocell, for 12 years, leading the company's corporate social responsibility (CSR) strategy. At present, she is an independent consultant in CSR and corporate communications. In 2016-2020, she consulted different NGOs: Civil Development Agency, Cida, the Center for Strategic Research and Development of Georgia, CSRDG and non-governmental organization “Keep Georgia Tidy” being involved in women's empowerment communication programs, in the subject of social entrepreneurship development and promotion of environmental issues. She is a solicited lecturer at the Institute of Public Affairs (GIPA). Tamar Rodonaia is a co-founder of the Anagrama’s Communications Group, one of whose main aims is to show the importance of developing corporate social responsibility to the private sector and maximizing interest in the development of this field.